Doradztwo podatkowe

Kiedy warto skorzystać z doradztwa podatkowego?

Doradztwo podatkowe zajmuje się przede wszystkim udzielaniem porad w zakresie prawa i obowiązków, które wynikają z prawa podatkowego, ale jego zakres obowiązków nie ogranicza się wyłącznie do tego typu usług. Stała obsługa podatkowa podmiotów gospodarczych oraz reprezentowanie podatników w sporach na linii podatnik-fiskus to coś, na co klient z pewnością może liczyć. Co jeszcze, oprócz porad, ma do zaoferowania doradztwo podatkowe?

Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Zawód doradcy podatkowego wymaga posiadania wysokich kwalifikacji typu kierunkowe wykształcenie, specjalistyczna wiedza oraz duże doświadczenie nie tylko z dziedziny prawa podatkowego. Ustawa korporacyjna wymaga też od doradców regularnego podnoszenia swoich kwalifikacji, czemu służy uczestnictwo w najróżniejszych konferencjach, szkoleniach oraz seminariach. Dzięki temu klient może liczyć na profesjonalne podejście i cenną wiedzę.

Do czynności obejmujących doradztwo podatkowe zalicza się:

  • prowadzenie ksiąg podatkowych i innych ewidencji do celów podatkowych
  • udzielanie porad i opinii z zakresu stosowania prawa podatkowego
  • reprezentowanie klienta przed organami podatkowymi wszystkich instancji oraz przed sądem administracyjnym
  • przygotowywanie wszelkiego rodzaju umów
  • pomoc w rozliczeniu podatkowym oraz w korzystaniu z funduszy unijnych

Zatrudnianie doradcy podatkowego

Każda osoba fizyczna, która prowadzi działalność gospodarczą może zatrudnić doradcę podatkowego na umowę o pracę. Najczęściej firmy decydują się na taki krok w celu zlecenia usługi z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych czy też innych czynności doradztwa podatkowego. Również osoby prywatne mają możliwość skorzystania z oferty doradcy podatkowego, jeśli potrzebują oni porady związanej z podatkami. Jeśli więc mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z płatnością podatków, warto skorzystać z profesjonalnej wiedzy, którą chętnie podzieli się doradztwo podatkowe. Znajomość wszystkich przepisów dotyczących podatków to coś, na co klient z pewnością może liczyć.

Kiedy warto skorzystać z doradztwa podatkowego?

Podatki to nie jedyny problem z którym zmagają się przedsiębiorcy. Często decydują się oni na zatrudnienie doradcy podatkowego w celu optymalizacji podatkowej. Dzięki temu mogą oni zostać naprowadzeni przez doradcę na najkorzystniejsze dla firmy formy opodatkowania, co wiąże się z dużą oszczędnością. A wszystko to dzięki wiedzy, inteligencji i odporności na stres, którymi cechuje się dobry doradca podatkowy. Jest to osoba będąca w stanie zapewnić firmie bezpieczeństwo, które jest podstawą, jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. Ma to również znacznie dla rozwoju firmy, ponieważ jej uczciwy wizerunek jest dla niej najlepszą formą reklamy. Doradztwo podatkowe jest szczególnym ułatwieniem dla osób, które nie są obyte ze starymi czy najnowszymi przepisami, a chcą prowadzić swoją działalność zgodnie z prawem. W takim przypadku kompleksowe usługi doradztwa podatkowego, okazują się być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o wynagrodzenie doradcy podatkowego, to jest ono ustalane w umowie z klientem, więc warto zapoznać się z dostępnym cennikiem.Doradztwo podatkowe - usługi i współpraca
Więcej

Profesjonalne doradztwo podatkowe

Nasze biuro księgowe oferuje także doradztwo podatkowe obejmujące szereg zagadnień w tym zakresie.